Мосійчук: Примус Зеленського до проведення нових президентських виборів із боку Заходу – питання часу

 
 
 
""

Країни Заходу будь-якої миті можуть заявити про нелегітимність президента Володимира Зеленського, термін повноважень якого, на вимогу Конституції, завершився ще 20 травня. Про це у коментарі заявив народний депутат VIII скликання, колишній заступник командира батальйону «Азов» Ігор Мосійчук.


 

Коментуючи створений в Україні проект «Голос», де можна проголосувати за кандидатів у президенти, Мосійчук зазначив, що подібні ініціативи мають користь лише для суспільства, проте неефективні з погляду впливу на рішення влади.


 

«Будь-яка громадська ініціатива, можливо, вплине надалі на вибір громадян. Але зараз, я думаю, жодних громадських ініціатив керівництво помічати не буде і не помічає», - зазначив він.


 

На його думку, до влади можна достукатися лише шляхом створення дискомфорту.


 

«В Україні навіть 10 людей бояться зібратися. Добре, що Зеленський їздить закордоном. Чи не хочуть українці, які проживають у Швейцарії, прийти під готель Бюргеншток, де проходитиме саміт світу і запитати у Зеленського все, що вони хочуть запитати? Можна прийти і спитати. Це народний тиск. А партнери, на відміну від нього, звертають увагу на настрої країни, настрої людей. Тому достукатись ось так можна, а через ініціативи можна стукати, але питання у тому, чи вийде», - пояснив він.


 

Мосійчук також висловив переконання, що відсутність виборів президента в Україні може стати приводом для країн Заходу, щоби вважати Зеленського нелегітимним главою держави. Більше того, експерт припускає, що Захід може почати чинити тиск на Зеленського щодо проведення виборів уже найближчим часом.


 

«Як Зеленський поводився по відношенню до Штатів та інших країн, до того ж, ключових країн світу, свідчить про те, що його можуть будь-якої хвилини, як я і раніше це казав, запитати: «Володимире Олександровичу, а ти хто?». Нещодавно він назвав слабаком Байдена, потім лузером Трампа, далі посварився з Китаєм, до того ж посварився досить серйозно, що Китай почав взагалі ігнорувати заходи щодо участі української делегації. А у суботу він зайняв неприйнятну для Ізраїлю позицію в ізраїльсько-палестинському конфлікті. Ви подивіться, що пишуть ізраїльтяни, та й загалом євреї, що «ти у себе в країні розберись, ти про геноцид розповідаєш». Якщо всі ці фактори почнуть складатися, то скажуть: «Хлопче, йди на вибори», він скаже: «Я не можу, буду будути Північну Корею», і тоді вже вживатимуть заходів ті, хто є на сьогодні донорами України», - пояснив він.


 

Співрозмовник зазначає: ігнорування норм Конституції після закінчення 5-річного терміну повноважень Зеленського позбавило його легітимності, як посадовця.


 

«Президент перетворився просто на громадянина, карета – на гарбуз. Тому, власне, проведення виборів та примус до проведення цих виборів – це питання часу. Дедалі більше стає зрозумілим, що Зеленський не зможе сісти повноцінно за стіл переговорів щодо миру, тому дедалі більше з'являтиметься зацікавлених сторін щодо перезавантаження влади», - додав він.


 

Мосійчук вважає, що Зеленський, залишившись у кріслі президента після 20 травня, хоче тим самим «законсервувати якусь маленьку корупційну Україну».


 

Єдиним опонентом Зеленському Мосійчук вважає Дмитра Разумкова.


 

«Якщо говорити про парламент, то я назвав би найрозумнішим зараз політиком, який має реальні шанси стати опонентом Зеленському і не видно поки, що він у якихось договорняках, Разумкова», - зазначив він.


 

Однак, якщо говорити про кандидатів у президенти, які становитимуть конкуренцію Зеленському на майбутніх виборах, Мосійчук зауважив, що «ми ще не знаємо того кандидата в президенти, який стане головним опонентом Зеленського».


 

«І чим пізніше його зараз дізнаються, тим більше шансів у нього», - підсумував він.


 

Читайте также

Copyright © 2004-2024. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.