Тарас Чорновіл розповів, чому влада не дала ні копійки на поповнення Державного резерву, та чому попри рекордний врожай зернових, Україна не зробила стратегічної «заначки».
Про це наше видання Новости Украины — From.UA прочитало на сторінці Facebook українського політичного діяча та аналітика.
Минулого року Україну сколихнула новина про те, що після аудиту Державного резерву в місті Чортків Тернопільської області було виявлено нестачу майже 2700 вагонів зерна, а радник міністра внутрішніх справ Михайло Апостол, коментуючи це пожартував, що зерно «з’їли миші». Цього року стало відомо, що запас зерна в Україні на критичному рівні і, на думку Чорновола, винні у цьому «зелені миші».
«То що, знову миші згризли? Мабуть так. Лише не зерно, а гроші. І миші ті зелені...
Україна цьогоріч зібрала рекордні 44,8 мільйона тонн зерна. Про це офіційно оголосив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко. Але в держрезерв закупівля та оновлення зернових не відбувається, бо для елементарного освіження матеріальних цінностей на 2021 рік Держрезерву необхідні асигнування загального фонду бюджету в сумі 565,7 мільйонів гривень (це, звісно, не на зернові, а на всю спеціалізацію держрезерву).
Ці кошти мають доповнити надходження спецфонду від реалізації цінностей Держрезерву. Попри всі розрахунки, поповнення Державного резерву, в тому числі й стратегічними запасами в 2021 році відбувалося виключно в рамках того самого власного спецфонду, з бюджету кошти не надходили. Їх зручніше красти на дорогах...», - написав Чорновіл.