Тетяна Бахтеєва: «Лікарське самоврядування потрібне Україні, і питання створення уповноваженого органу, який його реалізовуватиме, – питання часу»

 
 
 
Ексклюзивне інтерв’ю із Заслуженим лікарем України
Bakhteeva

1 лютого Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит» святкувала 130-річчя.  Зараз це найбільша дитяча лікарня в Україні, у якій щорічно проходять лікування до 20 тисяч дітей.

Цього дня «Охматдит» відвідали більшість представників влади, депутати, громадські активісти та меценати.

Серед відвідувачів «Охматдиту» наші журналісти зустріли Заслуженого лікаря України, народного депутата України IV, V, VI, VII, VIII скликань, Голову Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я VI-VII скликань Тетяну Бахтеєву.

Новини України – From.UA: - Тетяно Дмитрівно, добрий день! Що для Вас є «Охматдит»?

Тетяна Бахтеєва: - За час моєї роботи Головою Комітету з питань охорони здоров’я попередніх скликань, наш Комітет приділяв велику увагу роботі «Охматдит», його підтримці й розвитку.

У 2008 році ми провели виїзне засідання Комітету на базі «Охматдит» за участю Голови Верховної Ради України. Ми клопотали про присвоєння «Охматдит» статусу національної лікарні, що і було зроблено надалі. Указом Президента України Віктором Ющенком лікарні було надано статус Національної. Були виділені додаткові бюджетні кошти на проведення капітального ремонту та забезпечення закупівлі необхідного медобладнання та ліків. Що надважливо: були зупинені спроби рейдерського захоплення території та площ «Охматдит».

Також Комітет підготував, а парламент підтримав Постанову Верховної Ради України «Про невідкладні заходи щодо збереження цілісності лікувального комплексу Української дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит». Пам'ятаю, скільки хороших відгуків про роботу лікарні, про чуйність і професіоналізм її персоналу отримував наш Комітет від батьків. Я пишаюся цією лікарнею і її унікальними та високопрофесійними лікарями та вдячна за наших діток!

Новини України – From.UA: - Тетяно Дмитрівно, за час роботи «Охматдит» неодноразово виникали непрості ситуації між МОЗом та лікарями цього лікувального закладу. Що необхідно зробити задля захисту медиків від свавілля чиновників?

Тетяна Бахтеєва: - За моєї ініціативи відбулося найважливіше виїзне засідання Комітету з питань охорони здоров’я VIII скликання.

Не дивлячись на потоки бруду та наклепу з боку керівництва МОЗу на той час та спроби колишнього головного лікаря «Охматдит» зірвати виїзне засідання, врешті, воно відбулося.

У «Охматдит» народним депутатам не надали приміщення, тому ми вимушені були провести засідання Комітету на вулиці, яке тривало понад чотири години. Такі перешкоди діяльності народних депутатів є порушенням українського законодавства! 

У роботі виїзного засідання взяли участь понад 100 батьків дітей, лікарі, представники ЗМІ, благодійних фондів та громадських організацій.

Це наша спільна історія з «Охматдит», і ми це пройшли, заради любові до дітей. Лікарі та пацієнти лікарні завжди були та залишаються в моєму серці.

 

22


Тоді МОЗ затвердив наказ про реорганізацію структури закладу, без попереднього погодження з трудовим колективом та профспілкою.

Щодо критичної ситуації яка склалася в «Охматдит». Комітетом було прийнято рішення створити тимчасову слідчу комісію. Тоді нам вдалося відстояти «Охматдит»! Існування лікарні у наш час – питання національної безпеки! Його знищення неможливо допустити! «Охматдит» потребує захисту і допомоги держави!

Кожне врятоване життя дитини в «Охматдит» – це найвищий професіоналізм лікарів, медичних сестер, молодшого медичного персоналу. Лікар, це не професія – це покликання! Тільки лікар у білому халаті може подарувати людині здоров'я та життя!

До мене, як до Заслуженого лікаря України, та громадського діяча, звертаються пацієнти, яким в «Охматдит», завжди на моє прохання надається безвідмовна та найвищого рівня медична допомога. З високою подякою ціную роботу моїх колег! Основною умовою успіху розвитку системи охорони здоров'я України є ефективна співпраця науки та практичної медицини.

Сьогодні «Охматдит» очолює лікар та організатор охорони здоров’я з великої літери – Жовнір Володимир Аполлінарійович, завдяки якому клініка розвивається, лікарі щодня зберігають здоров'я дітей та рятують дитячі життя.

 

33

 

Новини України – From.UA: - Тетяно Дмитрівно, які є на сьогодні механізми гарантування захисту лікарів та пацієнтів в Україні?

Тетяна Бахтеєва: - На мою думку, гарантіями захисту лікарів та пацієнтів в Україні могли б стати організації самоврядування медичних працівників.

На сьогодні подібні організації (лікарські палати) є у багатьох країнах світу: у США, країнах Західної та Східної Європи. Діяльність таких організацій, у більшості, регламентується спеціальними законами. 

Основним завданням національних лікарських організацій є формування у лікарській спільноті та суспільстві загалом таких цивільно-правових відносин, згідно з якими лікар несе персональну юридичну та фінансову відповідальність за результати своєї діяльності перед національною медичною організацією, а медична організація, своєю чергою, – за результати діяльності лікаря – перед пацієнтами та державою. Безперечно, можливість розвитку лікарського самоврядування є дуже актуальною темою для України.

Особливій увазі в європейських країнах приділяється питанням лікарської етики.

У Верховній Раді зареєстровано низку законопроектів, які регламентують лікарське самоврядування, ініціатором одного з них є Кабмін, що говорить про те, що час для розвитку лікарського самоврядування в Україні настав. Наразі дуже важливо залучити до обговорення ідеї реалізації лікарського самоврядування лікарів-практиків, науковців, організаторів охорони здоров'я, експертів.

Не можу не відзначити, що 7 вересня 2006 року у Верховній Раді України я зареєструвала проект закону № 2053 «Про лікарське самоврядування».

18 років тому я з моїми колегами по депутатському корпусу, детально вивчивши європейський та світовий досвід організації, розвитку та роботи організацій лікарського самоврядування за кордоном, запропонували створити подібні організації в Україні.

Проте, доля вказаного законопроекту виявилася непростою. Слід зазначити, що найважливішою функцією цього закону було надання організаціям, що реалізують лікарське самоврядування, статусу не громадської, а професійної організації, щоб вона вийшла з поля діяльності закону «Про об'єднання громадян» і мала реальні повноваження.

Вивчаючи сьогодні законопроект Кабміну, який пропонує створення в Україні Лікарських медичних палат, як органу зі спеціальним статусом, та альтернативні законопроекти, що регламентують лікарське самоврядування, як депутат з багаторічним стажем, розумію, що їх автори читали мій законопроект, і багато з нього взяли за основу, адаптувавши до вимог сьогодення. Це дуже тішить, тому що не вивчивши те, що експерти та фахівці вже вивчили та напрацювали, складно рухатися у правильному напрямку.

Лікарське самоврядування потрібне Україні, і питання створення уповноваженого органу, який його реалізовуватиме – це питання часу. Дуже хотілося б прискорення цих процесів. Зі свого боку готова допомагати.

Новини України – From.UA: - Ви 1 лютого брали участь в урочистих заходах присвячених 130-річчю «Охматдит». Розкажіть про ваші враження. 

Тетяна Бахтеєва: - В офтальмологічному відділенні «Охматдит» проходять лікування діти з усієї України, які страждають на різні патології зору. Я подарувала їм  іграшки, це була маленька радість від мене для них. Вітаю моїх колег із прекрасним Ювілеєм! Але для нас лікарів, найкращий подарунок, і найкращий «урочистий захід» – це якнайшвидше одужання пацієнта, особливо якщо це дитина.

""


 

""


Чужих дітей не буває!

Читайте также

Copyright © 2004-2024. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.