Хто шукає корупцію в "Лісах України"

 
 
 

Юрий Гаврилечко

экономический эксперт

Хто шукає корупцію в "Лісах України"

Як один з небагатьох Україні фахівців з маркетингу в публічному управлінні, я намагаюсь вивчати кейси із його використання в роботі різних державних установ (наша із шановним Evgen Romat монографія – https://knute.edu.ua/.../151adb2fe71470b387bbfe86047d179f... ).

Саме тому був досить неприємно вражений дописом шановної Марія Барабаш щодо того, що тендер на ПР-послуги від ДП «Ліси України», нібито, є прикладом корупції.

Вражений, бо подібних тендерів досить небагато і, зазвичай, всі вони пов’язані із профільною діяльністю державних підприємств тим, що вони не лише і не стільки про їх роботу, скільки про облаштування інформаційних панелей та повідомлень для громадськості. Там, де про корупцію, купують барабани та пательні за 750 тис грн.

Попередження про пожежну небезпеку, про недоцільність використання лісних галявин в якості смітників та неприпустимість облаштувань вогнищ, про строки початку та закінчення сезону охоти, про облаштовані годівниці для тварин тощо – все це вкладається у ПР-послуги, що замовляють лісгоспи. І це зовсім не про запрошення на аутсорс ПР-ників, які будуть «створювати позитивний імідж лісників». 

Популяризацією lamberjack`ів та послуг для «фахових бороданів» займаються інші спеціалісти. І витрати 5 млн на інформаційні матеріали, переважна більшість яких буде змонтована саме в лісах (знаки «Обережно – міні!», зокрема) за прибутку в 1,5 млрд грн на рік… щось ну зовсім не схоже на корупцію. Окрім того, за умовами тендеру, які є в ЗМІ, переможець тендеру мав і моніторинг медіа-активності провести впродовж року, і висвітлювати публічні заходи компанії, і інформаційні ролики робити та навіть анімаційні матеріали про роботу компанії в освітніх цілях! І це зовсім не 3 млн з міського бюджету на «концепт кулінарного шоу».

Допоки вивчав наявні у публічному просторі матеріали, то виявилось, що низка претензій до ДП «Ліси України» в тих чи інших формах походить… від скандального відомого нардепа Миколи Тищенко, який «вів непримиренну боротьбу із лісовою мафією» на чолі профільної ТСК ВРУ, але… колеги-депутати результати діяльністі цієї ТСК не підтримали .
То перш ніж говорити про корупцію, варто вивчити питання з різних боків і під час цього процесу однозначність висновків може суттєво похитнутись.

Facebook

Читайте также

Copyright © 2004-2024. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.